Sekretem tego koktajlu jest jeden składnik. To kefir. Koktajl na kefirze jest wyrazisty w smaku, orzeźwiający, ale nie to jest najważniejsze. Kefir doskonale wspiera pracę jelit i pomaga zachować zdrową sylwetkę.
Jak zrobić koktajl na kefirze?
Nasza propozycja to koktajl z pożywnym bananem, zdrowymi borówkami i odrobiną płatków owsianych, które dodatkowo spotęgują korzystne działanie napoju na pracę jelit. Tak naprawdę nie ma tu nic trudnego: wystarczy zmiksować wszystkie składniki. Jeśli lubisz, aby płatki owsiane w koktajlach miały kremową konsystencję, po prostu zrób swoje smoothie wcześnie i odstaw na 15-20 minut (lub dłużej), a płatki zmiękną.
Przepis: Koktajl na kefirze
Pomysł na zdrowe śniadanie
- Kategoria
- Napój
- Rodzaj kuchni
- Wegetariańska
- Czas przygotowania
- 5 min.
- Liczba porcji
- 1
Składniki
- 1 szklanka kefiru
- 1 banan
- 1/3 szklanki borówek
- 1 łyżka płatków owsianych
Sposób przygotowania
- Robienie koktajluZmiksuj kefir banany i borówki. Dodaj płatki owsiane i lekko zmiksuj (tak, aby w napoju były wyczuwalne kawałki płatków).
Koktajl można dosłodzić odrobiną miodu. Można do niego dodać również inne składniki, w zależności od potrzeb i upodobań: np. jagody, truskawki, siemię lniane czy migdały.
Dlaczego warto robić koktajle na kefirze?
Picie kefiru to szereg korzyści dla zdrowia. Kefir cechuje się wysoką zawartością pożytecznych bakterii, białka, witamin i minerałów. Kefir jest naturalnym probiotykiem, który zawiera żywe kultury bakterii i drożdży. Dzięki temu pomaga utrzymać naturalną równowagę mikrobiomu jelitowego, skutecznie wspomagając trawienie i wzmacniając układ odpornościowy. To idealne rozwiązanie dla osób, które zabiegają o zdrową sylwetkę. Odpowiednia dawka ruchu i zbilansowana dieta, której elementem może być właśnie kefir (w różnych postaciach, na przykład koktajlu z naszego przepisu albo dodany do młodych ziemniaków z koperkiem), pomoże osobom na dietach redukcyjnych, ale przede wszystkim poprawi zdrowie całego organizmu.
Warto dostać, że kefir nie bez powodu stosowany jest w profilaktyce problemów związanych z przewodem pokarmowym. Może być stosowany u osób, u których występują biegunki, zaparcia, wzdęcia czy też zespół jelita drażliwego.
Czytaj też:
Wbijam jajka na te liście i posypuję serem. Błyskawiczne śniadanie syci na kilka godzinCzytaj też:
Odkryj mój 10-minutowy koktajl z awokado i banana. Przepis idealny na mały i duży głód