Surówkę z czerwonej kapusty można zrobić na wiele sposobów, ale nasza wersja to kolorowa surówka do obiadu z dodatkiem żółtej kukurydzy, pomarańczowej marchewki i soczyście zielonej kolendry.
Jak zrobić surówkę z czerwonej kapusty do obiadu?
Cały sekret tej surówki z czerwonej kapusty to dodatki. Proste, ale smaczne i efektowne. W naszym przepisie jest kolendra, ale jeśli nie należysz do fanów tego zioła o charakterystycznym aromacie, śmiało zastąp kolendrę natką pietruszki. Do tej surówki będzie także pasował kminek.
Kiedy poszatkujesz kapustę, dopraw ją w pierwszej kolejności. To sprawi, że delikatnie zmięknie i nabierze smaku. Potem już tylko wystarczy dorzucić resztę składników i dobrze wszystko razem wymieszać.
Przepis: Surówka z czerwonej kapusty
Kolorowa surówka do obiadu.
- Kategoria
- Dodatek
- Rodzaj kuchni
- Tradycyjna
- Czas przygotowania
- 10 min.
- Liczba porcji
- 4
- Liczba kalorii
- 118 w każdej porcji
Składniki
- 1 mała główka czerwonej kapusty
- 1 puszka kukurydzy
- 1 marchewka
- 1 pęczek świeżej kolendry
- 4 łyżki oliwy
- 1 łyżeczka cukru
- sól, pieprz
opcjonalnie:
- 1/2 łyżeczki nasion kolendry
Sposób przygotowania
- Szykowanie kapustyKapustę drobno poszatkuj, dodaj do niej oliwę cukier, sól, pieprz i dobrze wszystko wymieszaj (najlepiej dłonią).
- Robienie surówkiMarchewkę zetrzyj na grubych oczkach i razem z kukurydzą dodaj do kapusty. Dodaj posiekaną kolendrę. Wymieszaj wszystko. Opcjonalnie dopraw delikatnie rozkruszonymi w moździerzu nasionami kolendry.
Surówka z czerwonej kapusty doskonale pasuje do mięsnych dać, w tym do tradycyjnej, polskiej gęsiny, pieczonych oraz smażonych mięs, ale też mięsnych sosów. Można ją podać do kotleta schabowego czy do kotletów mielonych. Taką surówką można też wypełnić bułki z domowymi burgerami: będzie kolorowo i smacznie.
Inne pomysły na surówkę czerwonej kapusty
Jeśli lubisz ostre smaki, dodaj do swojej surówki pokrojoną na drobne kawałki ostrą papryczkę chili. Do surówki można także dorzucić słodką, kolorową paprykę (weź żółtą, zieloną, czerwoną i pokrój wszystko w drobną kostkę lub w paski i dorzuć do surówki). Będą tu pasowały także dobre, winne jabłka, fasolka z puszki (czerwona lub biała), czerwona cebula oraz uprażone orzechy włoskie, które dodadzą surówce przyjemnej chrupkości i podkręcą smaki.
Do naszej wersji surówki można również zamiast oliwy dodać majonez. Jeśli zostanie ci surówka z obiadu, dorzuć do niej pokruszoną fetę lub ser kozi i podaj z chrupiącymi grzankami czosnkowymi jako lekką kolację.
Czytaj też:
Czerwoną kapustę wymieszałem z prostymi składnikami. To najlepsza surówka, jaką ostatnio jadłemCzytaj też:
Farsz zamykam w naleśnikach, a potem panieruję jak kotlety. To banalny patent na obiad lub kolację