Nie masz pomysłu na przekąskę z ciasta francuskiego? Przychodzimy z wyjątkowo smaczną, a jednocześnie prostą propozycją: to paszteciki z mięsnym farszem z dodatkiem żółtego sera. Paszteciki robi się łatwo, bo wystarczy tylko zawinąć farsz w ciasto i upiec. Można zjadać się nimi na gorąco i na ciepło.
Jak zrobić mięsne paszteciki z ciasta francuskiego?
Farsz do tych pasztecików to mielone mięso wołowe przesmażone najpierw na patelni. Chodzi o to, aby mięso było już gotowe, wtedy nie będzie puszczać soków podczas pieczenia. Sekretem farszu jest dodatek żółtego sera. Tarty ser rozpuści się podczas pieczenia i idealnie połączy farsz w całość. My dodajemy do farszu również jajko.
Przyprawy to jedynie sól, pieprz, ale też czosnek i odrobina natki pietruszki. Tyle wystarczy, aby zrobić te pyszne paszteciki. Ważne, aby farsz przed nałożeniem na ciasto był ostudzony.
Kształt pasztecików może być dowolny. Może być taki, jak na naszym zdjęciu, ale mogą to też być mięsne ślimaczki czy koperty z mięsnym nadzieniem.
Przepis: Paszteciki francuskie z mięsem
Prosta przekąska z ciasta francuskiego.
- Kategoria
- Przekąska
- Rodzaj kuchni
- Międzynarodowa
- Czas przygotowania
- 10 min.
- Czas gotowania
- 40 min.
- Liczba porcji
- 10
- Liczba kalorii
- 384 w każdej porcji
Składniki
- 1 ciasto francuskie
- 400 g mięsa mielonego wołowego
- 200 g tartego żółtego sera
- 2 jajka
- 2 ząbki czosnku
- 1 łyżka oliwy
- 1 łyżka posiekanej natki pietruszki
- sól, pieprz
Sposób przygotowania
- Szykowanie farszuNa patelni rozgrzej oliwę, wrzuć mięso i smaż, aż soki wyparują. Dodaj czosnek, natkę pietruszki, dopraw solą i pieprzem, odstaw, aby ostygło. Kiedy mięso ostygnie, dodaj tarty ser. Rozmąć jajka, zostaw odrobinę do smarowania ciasta, a resztę dodaj do farszu i wymieszaj.
- Robienie pasztecikówNałóż mięso na ciasto i zawiń. Pokrój na plastry i układaj na papierze do pieczenia. Posmaruj samo ciasto rozmąconym jajkiem. Piecz ok. 25 minut w temperaturze 190 stopni Celsjusza.
Jak podawać francuskie paszteciki?
Mięsne paszteciki z ciasta francuskiego można podać na gorąco zaraz po upieczeniu, albo pogrzać je krótko przed podaniem (nawet na patelni). Można je też zajadać na zimno. Świetnie smakują podane z gorącym barszczykiem.
Do pasztecików można zaserwować również dowolne zimne sosy. Np. czosnkowy na bazie majonezu i jogurtu, sos tysiąca wysp, sos koperkowy, musztardowy czy ostry sos z papryczką chili. Pełna dowolność.
Zimne paszteciki można spakować jako sycącą przegryzkę na weekendową wycieczkę, ale też jako przekąskę do pracy czy do szkoły. Pasują także jako przekąska na przyjęcia świąteczne czy imprezę sylwestrową.
Czytaj też:
Domowy chlebek czosnkowy robię w godzinę. Genialny przepis dostałam od kolegiCzytaj też:
Przepis na genialne paszteciki mam z koła gospodyń wiejskich. Robię je nie tylko na Wigilię