Zielona pasta jajeczna znika u mnie w jeden dzień. Miksuję kilka składników i gotowe
Pasta jajeczna z zielonym groszkiem i cieciorką to szybki pomysł na zdrowy i sycący dodatek do kanapek (ale nie tylko do kanapek). Wystarczy, że masz już ugotowane jajka, a wszystko zrobisz w mniej niż 10 minut.
Jak zrobić zieloną pastę jajeczną?
Aby zrobić pastę, potrzebujesz jajka, oraz groszek i cieciorkę z puszki. Ważnym składnikiem jest szczypiorek, który nie tylko zaostrzy smak pasty, ale też doda świeżego koloru. Pamiętaj, że groszek z puszki nie jest intensywnie zielony, więc ten kolor musi podkręcić inny składnik. Jeśli nie lubisz szczypiorku, możesz wykorzystać np. liście szpinaku, pietruszkę albo koperek.
Przepis: Zielona pasta jajeczna
Sycąca pasta z groszku, ciecierzycy i gotowanych jaj.
- Kategoria
- Dodatek
- Rodzaj kuchni
- Wegetariańska
- Czas przygotowania
- 10 min.
- Liczba porcji
- 1
Składniki
- 1/2 szklanki zielonego groszku z puszki
- 1/2 szklanki cieciorki z puszki
- 3 gotowane jajka
- 2 łyżki oliwy
- 1 łyżka soku z cytryny
- garść szczypiorku
- sól, pieprz
Sposób przygotowania
- Zrób pastęJajka obierz, posiekaj. Szczypiorek posiekaj. Wszystkie składniki zmiksuj na gładką pastę.
Jeśli pasta jest za gęsta, możesz dodać do niej wody z puszki z cieciorką. Ten dodatek sprawi, że pasta nabierze bardziej puszystej konsystencji. Tak naprawdę możesz eksperymentować z proporcjami podanymi w przepisie. Jeśli nie masz akurat cieciorki, wykorzystaj więcej groszku. Do pasty można dodać też ugotowany do miękkości groszek mrożony.
Z czym jeść zieloną pastę jajeczną?
Zielona pasta jajeczna to przede wszystkim idealne smarowidło na kanapki czy grzanki. Nie potrzebuje już żadnych dodatków, ale możesz na nią położyć chrupiącą, kolorową paprykę, świeżego lub kiszonego ogórka albo kawałek wędzonego kurczaka czy łososia. Doskonale smakuje z dodatkiem cebulki i świeżych plasterków pomidora. Pastę można udekorować groszkiem i zielonymi dodatkami. Idealnie będą tu pasowały mikroliście groszku (jak na zdjęciu).
Taką pastę możesz też wykorzystać do zrobienia małych imprezowych przekąsek. Można nią faszerować jajka, pomidorki, łódeczki wydrążone ze świeżych ogórków, kłaść ją na słone krakersy albo małe kawałki pumpernikla czy innego pieczywa. Taką pastę można też w słoiczku zabrać do pracy i zajadać się nią razem ze świeżą bagietką czy chlebowymi paluchami.